ידע קדום שאבד במשפחה המודרנית... ישנה לך את מהלך הלידה

הכנה ללידה

Posts are coming soon
Stay tuned...

כשאת בהריון את בטח תיתקלי במושג הכנה ללידה, ולמרות שיש היום יותר ויותר זוגות שעושים קורס הכנה לקראת הלידה יש גם הרבה שמתלבטים בנושא. אז למה בעצם להכין ללידה הרי אם זה דבר כל כך טבעי למה צריך להתכונן אליו? ואם כל אמהותינו ילדו ללא כל קורס למה אנחנו לא יכולות?

העניין הוא שפעם היינו חיים חיי שבט וקהילה. הידע על הלידה היה עובר מאם לבת מהשכנות הדודות הסבתות הקרבה המשפחתית הייתה יותר קרובה והידע היה עובר בתוך המשפחה. הלידה הייתה ארוע נשי שיבטי. בתרבות שלנו היום התרחקנו מחיי השבט ואת הידע אנחנו מקבלים דרך ספרים דרך אתרים ודרך קורסים.

בהכנה ללידה אציג לפניכם את כל המידע על תהליך הלידה. שלבי הלידה, מה קורה בכל שלב, מה ניתן לעשות ומה קורה בגוף ואצל העובר בכל שלב ושלב.

תכירו את האנטומיה ופיזיולוגיה של הגוף הנשי תשמעו על הורמונים הפועלים בלידה ואיך ניתן לייצר מהם עוד ולהתאימם לשלבי הלידה. נדבר על כל אפשרות שהלידה יכולה להגיע אליה כדי שתגיעו מוכנים ותדעו מה נכון לעשות ומתי. נדבר על פרוצדורות בביה"ח על התערבויות בחדר לידה, תכירו את סימני הלידה המתקרבת ואת סימני האזהרה שצריך לשים לב אליהם.

נכיר בחשיבות התנועות והתנוחות ונלמד מה נכון לעשות בכל שלב.

נתאמן על נקודות לחיצה (שיאצו) ועיסויים למטרות שונות כמו הרפיה, הרגעה, זירוז ירידת העובר ועוד... ונדבר כמובן על הורות ראשונית והכנה להנקה (אפשרות גם לקבל הרצאה מיועצת הנקה מוסמכת).

נדבר על השפעת כוח המחשבה שלנו ואיך אפשר להיעזר בכוח זה לטובתנו במהלך הלידה ונעבור על החלק של ימימה כהכנה ללידה

קורס ההכנה הינו פרטי : שלוש פגישות של שעתיים ביחד עם בן הזוג ועוד פגישה אחת רק עם היולדת כדי לעבד חוויות ריגשיות ופחדים לקראת הלידה.

בנוסף ניתן לעשות קורס ללידה שניה,שלישית... כדי להיזכר בידע או אם עברת לידה ולא היית בקורס ומרגישה שהפעם את רוצה להגיע יותר מוכנה אנחנו ניפגש למפגש אחד של שעתיים בו ניזכר בידע ואכין את בן זוגך או כל מלווה בלידה כיצד לתמוך בך ואיך איפה ומתי לגעת כדי להרגיע ולהיות שם למענך.