top of page

ליווי לידה והיפנוברת'ינג

הגוף צריך לזכור שהוא חלק מיקום מאורגן והרמוני

ליווי לידה – דולה: אישה למען אישה
לפני כחמש שנים החלטתי להעשיר את המקצוע שלי וללמוד להיות דולה. נרשמתי לקורס הדולות וההכנה ללידה בקמפוס של אוניברסיטת חיפה .
אחרי שעברתי שלוש לידות טבעיות וליוויתי את חברותיי בלידותיהן, הבנתי שיש בי את היכולת להעניק לאישה חוויית לידה נעימה, מרגיעה, וכן גם...
ליווי לידה – דולה: אישה למען אישה

לפני כחמש שנים החלטתי להעשיר את המקצוע שלי וללמוד להיות דולה.

נרשמתי לקורס הדולות וההכנה ללידה בקמפוס של אוניברסיטת חיפה .


אחרי שעברתי שלוש לידות טבעיות וליוויתי את חברותיי בלידותיהן, הבנתי שיש בי את היכולת להעניק לאישה חוויית לידה נעימה, מרגיעה, וכן גם עוצמתית.

אז למרות שכולן אמרו לי שיש בי את הידע הלכתי לרכוש עוד קצת ולהיזכר באחד המקצועות הקדומים יותר שיש.


משחר ההיסטוריה נשים תמיד ילדו עם נשים

חווית הלידה בתוך המעגל הנשי הלכה והתפוגגה לה עם השנים ואירוע אישי נשי ואינטימי הפך להיות אירוע רפואי המתבצע בסביבה בית חולימית ובסביבה גברית ע"י רופאים בעיקר.

וכך האנושות התרגלה לרעיון שלידה מתרחשת בבית חולים למרות שלידה אינה מחלה בהגדרתה.נשים מגיעות ללדת בבית חולים מקום שיש בו הרבה קומות מחלקות מעליות מחלות אנשי צוות חולים ומבקרים נכנסים לחדר שבו מכשירים צפצופים ושימוש במונחים לטינים לא ברורים, ובסביבה זו קצת קשה להיות פנימיות ממוקדות רגועות וקשובות לגופנו.


עם השנים הבינו בחזרה את המשמעות שלידה צריכה להיות אינטימית כמה שאפשר ומחזירים את החשיבות ללידה הטבעית, חדרי הלידה צבועים בצבעים רכים האפשרויות הרבות העומדות לצרכיהן של היולדות כמו מקלחת אמבטיה כדור פיזיו מוזיקה היכולת לשלוט ברמת התאורה של החדר ועוד...

ובכל זאת...

אישה זקוקה לאישה

הדולה היא אישה למען אישה דמות של אישה רכה חמה ונעימה היודעת את השלבים הפיזיולוגים מכירה את כל האפשרויות שלידה יכולה להוביל אלייה יודעת את התנוחות הנכונות במצבים מסויימים בלידה עוזרת בעיסויים שמנים מקלחות רטיות חמות מעודדת ומנחמת ומרגיעה בהתאם לצורך של היולדת

אז אני כאן בשבילך...

כדי לחזק במילים טובות כדי להרגיע במגע עדין כדי לעשות למענך הכל שיהיה לך יותר נוח שהתאורה תהיה מדוייקת לך שהריח של החדר יהיה בריחות של שמנים מרגיעים שחוזק הציר יהיה יותר נעים וקל שהתנוחות והתנועות יהיו יותר מדויקות לשלבי הלידה. אתן לך להיות במרכז ואכוון אותך להתחבר לגוף שלך ולעובר שלך הלידה היא שלך ורק את יודעת מה נכון עבורך.


מתוך הקשב שלי לצרכייך והתבוננות מעמיקה  אשתמש בכלים שאני מגיע איתם ללידה דמיון מודרך שמנים ארומטים עיסויים ולחיצות של שיאצו להקלה ולזירוז טבעי.


השימוש בקולנים המונחים על נקודות אקופנטורה יפתחו חסימות רגשיות ויזרזו תהליכים אם נזדקק לזירוז וירגיעו את המערכת כולה.


בנוסף כמובן לא נשכח את תפקידו ומקומו של בן הזוג ואתן לו את הכלים ואכין אותו בפגישות הקודמות ללידה היכן נכון לגעת מתי להיות למענך ומתי את זקוקה לשקט שלך. ברגעים הנכונים אכוון את הבן זוג לקרבה ואנטימיות. 


מסע הלידה הוא מסע מעצים ומשותף ששני בני הזוג עוברים אותו יחד ומקומו חשוב כדי להרגיע אותך היולדת ולתת לך להרגיש אהובה ושהכל בסדר, הוא כאן ליידך.

אני אהיה כאן לצידכם לפני ותוך כדי הלידה בעזרה ועידוד ובמתן כלים וידע מקצועי, אהיה רק כדי לעזור, ללא כל שיפוטיות ועם המון הכלה.בנוסף הוכשרתי ללוות ליידות בשיטת היפנוברט'ינג, אז אם עברת קורס הכנה כזה אדע איך לתמוך בך לפי הגישה ולהיות למענך.


אני אישית ילדתי את ארבעת בנותיי, מסתבר, לפי שיטה זו גם בלי ללמוד אותה.

הרעיון הוא שאנחנו בוראים את מציאות חיינו דרך המחשבה שלנו וזה כל כך נכון לגביי ההריון והלידה כך שגם אם בחרת לא לעבור הכנה כזו אתן לך את רעיונות השיטה שיעזרו לך במהלך הלידה.

להתראות בלידה הקרובה...


כותבים לי...

bottom of page