top of page

שטיפה אנרגטית

"אין מחלה אחת בעיני שלא קשורה לנפש" - ד"ר נאדר בוטו

שטיפה אנרגטית לפי שיטתו של נאדר בוטו. ד"ר נאדר בוטו קרדיולוג ומצנטר בכיר פיתח שיטת טיפול מעמיק המוצא את הקשר בין גוף נפש ונשמה הנקראת "שטיפה אנרגטית" .
הטיפול מטפל במקרים של לחץ נפשי, סטרס, חרדות, וחסימות רגשיות, קשיים להיכנס להריון בעיות פוריות וכל סוגיי המחלות...
שטיפה אנרגטית – ד"ר נאדר בוטו

כבר כולם מבינים את הקשר בין גוף לנפש, כבר הרבה מבינים שכל מחלה מקורה בחוויה ריגשית, נפשית שעברנו. ד"ר נאדר בוטו קרדיולוג ומצנתר בכיר במרכז הרפואי רבין, הבין שהרפואה הקונבנציונאלית לא נוגעת בדברים עמוקים וחשובים ופיתח שיטת טיפול מעמיק המוצאת את הקשר בין גוף נפש ונשמה ונקראת "שטיפה אנרגטית"..


הטיפול מיועד למקרים של לחץ נפשי, סטרס, חרדות, וחסימות רגשיות, קשיים להיכנס להריון בעיות פוריות וכל סוגי המחלות, מתוך ההבנה שכל חסימה בעיה מחלה מקורה בחוויה ריגשית, נפשית שחווינו.הצעד הראשון להחלמה הוא להבין את הקשר והחיבור בין מחלה/ בעיה/ משבר, לבין הגורם הנפשי,החוויה הנפשית שגרמה לנו לסטגנציה בגוף והובילה למחלה.


כאשר אנחנו חווים חווייה טראומטית נסגר אצלנו מרכז אנרגטי וזה גורם להיחלשות זרימת האנרגיה. קיימים שבעה מרכזים אנרגטיים הנקראים צ'אקרות. כל צ'אקרה מחוברת לבלוטה אנדוקרינית מתאימה ולרוב  אפשר למצוא קשר בין מצב האנרגיה בצ׳אקרה למצב הבלוטה ולאברים הקשורים לה.בטיפול שטיפה אנרגטית אנחנו עוברים את ארבעת שלבי החיים גירוי- התרחבות- כיווץ - הרפייה. ע"י לחיצות על אזורי מרכזי האנרגיה שלנו בגוף עולה חוויה ריגשית שחווינו במהלך חיינו ולפעמים גם מתקופת חיים אחרת או מהיותנו תינוקות ואפילו עוברים..בעזרת עיבוד החוויה הריגשית והוצאתה מהגוף  ע"י חוויות כמו בכי צחוק צעקות, פריקה ריגשית של כעס. אנו מעבדים את החוויה ומרגישים תחושה של הקלה שחרור והרפייה.


באמצעות  דמיון מודרך והכוונת המטפל לעיבוד רגשות  ובעזרת הזרמת אנרגיה לכל הגוף נפתחים המרכזים האנרגטים וזרימת החיים מתרחשת מחדש. הגוף עכשיו יכול לרפא את עצמו. חסימות במרכזים האנרגטים יכולים להביא אותנו לא רק למחלות אלא גם לחסימות בייעוד שלנו ברצון שלנו בקשר שלנו מול הסביבה, בזוגיות ובבחירות שאנחנו בוחרים בחיים. התיקון שלנו בגלגול הזה נמצא בלב "הבעיה"/ "המשבר". אם נבין את הבעיה נבין את התיקון וכך נוכל להתפתח! לשם כך אנחנו כאן, כדי להשלים את תהליך ההשתלמות של הנשמה שלנו.


הטיפול יעיל ועוזר למחלות כרוניות , בעיות עיכול עצירויות, מחלת הסרטן לסוגיו השונים , פיברומיאלגיה, בעיות נשימה, משברים ריגשיים התעללויות מיניות קשיים להיכנס להריון ועוד.


הטיפול אינו מתאים לאנשים הסובלים מהפרעות קצב לב או לנשים בהריון.


הטיפול לעיתים יהיה חד פעמי ונקבל בו המון כדי לשחרר רבדים עמוקים בנו ולהתקדם בתהליך ההתפתחות שלנו ולעתים יהיה תהליכי מתמשך בהתאם למצב ולרצון המטופל. 

לרוב זהו לא טיפול הנעשה כל שבוע כמו רוב הטיפולים אלא תהליך המשכי בו אנחנו נפגשים כל כמה שבועות לפי התאמה לכל מטופל ומלווים דרכי בתהליך ההתפתחות שלכם.


ראיון של אושרת קוטלר עם ד"ר נאדר בוטו בערוץ 10 


בסוף כל טיפול תקבלו  הדרכה לשטיפה עצמית בבית הנחיות להרמת החיוניות תנוחות ותנועות לפתיחת הצאקרות והמרידיאנים. 

והבנה כי על המטופל לקחת אחריות על היכולת שלו לחולל בעצמו את השינוי בחייו ולא ליצור תלות במטפל.


רצון מביא תוצאה..


שיטות נוספות לטיפול בפוביות וחרדות לפי שיטתו של נאדר בוטו

Feel (fast emotional elaboration and liberation)

מטרת הטיפול היא לשחרר פחד /פוביה של אדם אשר גורמת לו לתקיעות והימנעות ממצבים הגורמים לאותה תחושת פחד.


בטיפול נזהה היכן אותו רגש נמצא באזורים אנרגטיים  בגוף (צ'אקרות ומרידיאנים) וע"י  לחיצות על אזורים אלה יחד עם דמיון מודרך נשחרר רבדים עמוקים של פחד מתוך סיטואציות בחיים שבהם חווינו חווית פחד ראשונית אשר נטמעה במערכת.


הטיפול הוא מהיר ומשחרר ומתבצע ע"י  הנחיית המטפל דרך לחיצות דמיון נשימות ושימוש בטכניקת הזזת הענייים ושינו דפוסים והוצאתם מהגוף הפיזי והריגשי והטמעת הרגשות החדשים המלווים בצחוק וקלילות.


שיטה נוספת לטיפול בחרדות ופוביות המתחברות לחווית פחד מוות ופחדים קשים  נקראת:


TTRT( Trans Temporal Regressio technique)

 

לפעמים חוויית כמעט מוות יכולים להעלות חשד שהם נגרמו כתוצאה מחווית ארוע טראומתי שהתרחש בגלגולים קודמים סמוך למוות. למשל אדם המפחד פחד מוות לטבוע כשהוא בים יתכן וחווה בחיים אלה חווית טביעה בגיל צעיר יותר, יש סבירות גבוהה שהוא חווה זאת כבר בגלגול קודם וזו הייתה אפילו סיבת המוות. במקרים כאלה נשתמש בשיטת TTRT

בה אנחנו חוזרים בדמיון שלנו לרגע שבו חווינו את חווית הכמעט מוות בחיים האלה ונלך אחורה בזמן לתקופת העוברות ואל עבר חוויית גלגול קודם והבנה של המוות כחלק מהחיים ומה היעוד שלנו כאן כתוצאה מאותו משבר .

חוויה זו בדרך כלל משחררת מאוד ומיד אחרי 2 טיפולים אלה נעבור לשטיפה האנרגטית להמשיך בטיפול .


כותבים לי...

bottom of page